GİZLİLİK VE GÜVENLİK BİLDİRİMİ

Son Güncelleme Tarihi: 01.07.2014

Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti., kişisel bilgilerinizin korunmasına büyük önem vermektedir. İşbu Gizlilik ve Güvenlik Bildirimi’ni okuyarak, magictail.com.tr (“Site”) internet sitesinde toplanan kişisel bilgilerinizin hangi amaçlar için toplandığı; hangi şekillerde kullanıldığı; nasıl korunduğu ve kişisel bilgilerinizin nasıl değiştirebileceği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Site’yi ziyaret etmeniz veya Site’ye üye olmanız halinde, işbu Gizlilik ve Güvenlik Bildirimi’nde yer alan şartları, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul etmiş sayılmaktasınız.

Hizmetlerimizi ve kampanyalarımızı duyuran e-bültenlerimize ve/veya sitemize üye olmanız durumunda, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası, cinsiyet, doğum tarihi, kişisel ilgi alanları, fatura ve teslimat adresleri gibi bazı kişisel bilgilerinize ihtiyaç duymaktayız. Bu bilgiler haricinde, Site’nin ziyaret sıklığı ve zamanları; sipariş verilme zamanları ve sipariş anındaki IP adresi; ziyaret edilen ürün sayfalarının ve sipariş verilen ürünlerin istatistikleri gibi kişisel bilgi içermeyen toplu istatistiksel veriler ise, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz etmek ve anlamak amacıyla toplanmakta ve kullanılmaktadır.

Sipariş oluşturma esnasında kullanılan kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde sistemlerimizde saklanmamaktadır.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Site’de toplanan kişisel bilgiler, sipariş süreçlerini yürütmek; tamamlamak; müşterilerimiz ile iletişime geçmek ve istenilen hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılmaktadır. Ayrıca Site’nin kullanımını desteklemek; müşterilerine daha etkili hizmet sunmak; Site’yi ve diğer ilgili Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek; aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırmak; ve Site’nin kullanımını daha kolay hale getirmek veya Site’yi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileriniz kullanılabilecektir. Dahası, isteğinize bağlı olarak, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında bilgilerin tarafınıza gönderilmesi için kişisel bilgileriniz kullanılabilecektir.

Analiz ve araştırma amacıyla, Site ziyaretleri sırasında doldurulan demografik anketlere verilen anonim yanıtları toplu bir şekilde kullanabiliriz. Ayrıca Site’nin ziyareti ile edilinen söz konusu verileri kişisel bilgilerinizle birleştirebiliriz.

Site’de belirtilen haber bülten veya bültenlerine kaydolmanız veya tanıtım e-postaları almayı kabul etmeniz halinde, Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. tıkladığınız veya giriş yaptığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Sizin ilgi alanlarınıza uygun e-postalar veya satış bilgileri gönderebilmek için bu bilgileri kişisel bilgilerinizle birleştirebiliriz. Tarafınıza Site tarafından iletilen e-postaların gönderimini söz konusu e-postadaki abonelik iptal bağlantısını seçerek durdurabilirsiniz.

Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti., kişisel bilgilerinizi aşağıdaki hallerde ifşa edebilir ve 3. Kişiler ile paylaşabilir:

  1. Yasal gereklilik olması (Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.’ne de siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak dahil her türlü yasal gereklilik);
  2. Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.’nın haklarının ve mülkiyetinin korunması ve savunulması için;
  3. Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. çalışanlarının veya aracılarının, Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.’nin ürünlerini kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmesi gerektiğinde.

Toplanan Bilgilerin Paylaşımı

Site’yi ziyaret edenlerin ve Site’ye üye olanların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, Site’nin içerik bölümünü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam ve bunun gibi konularda Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. grup firmaları ve üçüncü kişiler ile paylaşılmaktadır. Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. müşterilerinin bilgilerinin korunmasına büyük önem vermekte ve bunu sağlamak adına en ileri teknolojiye sahip araçlarla çalışmaktadır. Site’nin güvenliğini sağlamak amacı ile güvenli ortamlarda her türlü fiziksel, elektronik ve yönetimsel önlem alınmıştır. Tüm bilgiler güvenli sunucularda saklanmakta ve yedeklenmektedir. Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti., Site’yi ziyarete edenlerin veya Site’ye üye olanların kişisel bilgilerini özel ve gizli tutmayı; söz konusu bilgilerin tamamının veya herhangi bir kısmının yetkisiz kullanımını ve üçüncü kişilere (Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.’nin grup şirketleri ve belirlediği üçüncü kişiler haricinde) ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Site üzerinden alınan bilgiler SSL (Secure Socket Layer) olarak adlandırılan ve güvenli bilgi aktarımı sağlayan teknoloji ile taşınmaktadır. Site üzerinde finansal bilgilerinizin girildiği sayfalarda tarayıcınızın internet adresinin en sağında (kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak) bir kilit ya da anahtar resmi ve söz konusu internet adresinin ilk kısmını “http”den “https”e dönüşecektir. Böyle bir durumda, Site’nin güvenli sunucularının üzerinden işlem yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına rağmen, Site’ye ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin (Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.’nin grup şirketleri ve belirlediği üçüncü kişiler haricinde) eline geçmesi durumunda, Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.’nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

E-bülten Üyeliğinden Ayrılma

Herhangi bir zamanda e-bülten üyeliğinden ayrılmayı seçmeniz durumunda, size düzenli aralıklarla gönderdiğimiz e-bültenlerin başında yer alan “Duyurulardan haberdar olmak istemiyorsanız, lütfen tıklayınız” bağlantısına tıklayarak, kolaylıkla e-bülten üyeliğinden ayrılabilirsiniz.

Ayrıca newsletter[at]magictail.com.tr e-posta adresine üye olduğunuz e-posta adresini bildirerek üyelikten çıkma talebinde bulunabilirsiniz.

İşbu Gizlilik ve Güvenlik Bildirimi’nde Yapılabilecek Değişiklikler

İşbu Gizlilik ve Güvenlik Bildirimi Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. tarafından zaman zaman değiştirilebilir ve güncellenebilir. Böyle bir durumda, işbu Bildirim’in üst bölümünde yer alan "son güncelleştirme tarihi" kısmını da değiştirilecektir. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız ve hangi amaçlar için kullanıdığımız konularında bilgi sahibi olmak için işbu bildirimi düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi önermekteyiz. Site’de sunulan hizmetlerden sürekli şekilde yararlanmanız halinde, işbu bildirimde yapılabilecek değişiklikleri ve güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Magictail İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. iletişim bilgileri:

Adres: Adnan Saygun Cad. Canan Sokak Yeşilevler Villa 5 Beşiktaş/İSTANBUL

E-posta: info[at]magictail.com.tr